Penzion King, Novohradské horyTipy na výlet

Šumava a Českobudějovicko:


Šumava a Českobudějovicko:
Lipno Nad Vltavou:

Stezka v korunách stromů - velké vyžití i pro náročné, ale Václavák. (více zde)

Lipenská nádrž - vodní sporty, rybaření, cykloturistika, výlety, lyžování, hotely, kempy... (informační centrum)

Frymburk - přívoz přes Lipno

Šumava a Českobudějovicko:
Římovsko a okolí:

V okolí Kinga "3"  - 4 km od chaty je krásná Římovská křížová cesta - půldenní výlet s dětmi , kousek od jezu pod Římovskou přehradou se dá koupat - kiosek s občerstvením - pro Kingy sleva 10% na útratu , to samé platí na návsi Římova v restauraci Malše (hotovky 5%) a kempu Hamr na řece Malši.

Komařice - na návsi morový sloup, pošta, potraviny Hoďánek, hospůdka s nepravidelnou otvírací dobou, naše popelnice na návsi i tříděný odpad.

Šumava a Českobudějovicko:
Trocnovsko:

Trocnov - rodiště Jana Žišky z Trocnova a Kalicha (1360, 11. října 1424 u Přibyslavi) - národní kulturní památka
- Josef Malejovský: Žižkova socha poblíž Trocnova (6km od Komařic,25km od D.Vody). Je zde i muzeum (1.5.-30.9. út - ne), občerstvení, odpočívadla, pozůstatky starého stavení...přístupné autem i na kole.

Šumava a Českobudějovicko:
Borovansko:

Borovanský okruh na kole i pěšky :  dokument běžel na ČT2 s Jančaříkem, 4 - 16 zastavení,sbíráte razítka a v Borovanském zámku na infocentru vás čeká odměna. Zastávky jsou mmj. ZOO Dvorec u Borovan, Borovanský mlýn (půda plná pohádek s restaurací, malá farma), klášter Borovany, Trocnov... seznam borovanských památek

Šumava a Českobudějovicko:
Třeboňsko:

Lázeňské město Třeboň mezi rybníky Svět a Rožmberk jsou zde dvoje Lázně Aurora a Bertyni lázně, pivovar Regent, Schwarzemberská knížecí hrobka - Domanín (1874-1877), hezké náměstí, plno cyklostezek, ráj houbařů a rybářů, spousty restaurací a hospůdek, sředisko CHKO Třeboňsko.

Pískárny okolo Suchdola nad Lužnicí - čistá voda na koupání.

Šumava a Českobudějovicko:
Kleť:

Rozhledna Kleť (1.084,2m n.m.) - s lanovkou a restaurací Tereziina chata na vrcholu Josefova věž otevřená po celý rok, nejvyšší hora Blanského lesa. Pěkný výšlap na celý den.

Šumava a Českobudějovicko:
České Budějovice:

historická metropole Jižních Čech, plno restaurací a hospůdek - nejznámější Masné krámy, Plzeňka a Kozlovna U zelené ratolesti, leží na soutoku řek Vltavy a Malše.

Černá Věž ze 16.století, vedle katedrály sv.Mikuláše, hezký výhled zeshora, hodně zvonů uvnitř.

Náměstí Přemysla Otakara II., uprostřed krásná Samsonova kašna - památka a symbol našeho města.

Šumava a Českobudějovicko:
Hluboká nad Vltavou:

je krásné historické město nedaleko Českých Budějovic. Zámek Hluboká je přístupný a patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v ČR. Je spravován Národním památkovým ústavem, v jízdárně sídlí Alšova jihočeská galerie. ZOO Hluboká nad Vltavou (dříve ZOO Ohrada) leží v parku Loveckého zámku Ohrada - symbolem je vydra říční. Vyjížďky parníkem Hluboká - ČB a zpět, vekovní koupaliště s tobogánem, tenisové, fotbalové a hokejové hřiště u sebe, plno restaurací a hospůdek. Vodní kanál České Vrbné - divoká voda, i pro veřejnost, plno rybníků a řeka Vltava.

Šumava a Českobudějovicko:
Český Krumlov:

starověké město na řece Vltavě od roku 1993 zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Je zde krásné otáčivé divadlo, zámek, pivovar Eggenberg. Koná se tu plno akcí, např.Slavnosti pětilisté růže, MHF Český Krumlov, Rallye Český Krumlov.